![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1957176
*
nr 195 7176
Spegel
konstmassa, H87
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 18:59:54
1
600 kr
23/11 12:38:09
2
400 kr
23/11 14:29:53
3
900 kr
23/11 20:29:17
4
800 kr
24/11 14:32:36
5
900 kr
24/11 14:33:20
5
1.000 kr
25/11 12:18:43
3
1.000 kr
25/11 12:20:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstmassa spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 195 7176
Spegel
konstmassa, H87
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 18:59:54 | 1 | 600 kr |
23/11 12:38:09 | 2 | 400 kr |
23/11 14:29:53 | 3 | 900 kr |
23/11 20:29:17 | 4 | 800 kr |
24/11 14:32:36 | 5 | 900 kr |
24/11 14:33:20 | 5 | 1.000 kr |
25/11 12:18:43 | 3 | 1.000 kr |
25/11 12:20:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstmassa spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53